Jägala-Joal selgusid Eesti matkatehnika meistrid

PRESSITEADE
14.mai 2006

Eesti matkajad selgitasid nädalavahetusel (13.-14. mai) matkatehnika meistrivõistluste raames 2006. aasta Eesti meistrid. Võistlusi peeti jalgsi-mägimatka- ja veematkatehnikas. Võistlejaid oli nii matkaklubidest kui ka matkakorraldusfirmadest.

Jalgsi-mägimatkatehnika: võitjaks tuli Jaan Künnapi Alpinismiklubi kolmas võistkond, koosseisus: Tõnu Põld, Priit Simson, Jaan Künnap ja Kristiina Kindel.

Noorte arvestuses: võitjaks tuli Rapla Noortekeskuse võistkond koosseisus: Jaak Vaabel, Uku Rooni, Tõnis Tuuga, Ingrit Ruddi

Veematkatehnika: klassis K1M ehk ühestel süstadel tuli Eesti meistriks Konstantin Živetjev, hõbemedali pälvis Anatoli Pazekov ja pronksmedali Ivar Hütt.

Võistlus toimus eesmärgiga propageerida matkamist, kui võimalikku sportliku tegevust ja jätkamaks 1976.aastal alguse saanud matkatehnika meistrivõistluste traditsiooni. Võistluste korraldajaks oli Eesti Matkaliit (EML).

Eesti Matkaliit on 1991.aastal loodud eriala- ja spordiorganisatsioon, mille eesmärgiks on koondada matkamisalast kompetentsi ning arendada matkamist ja selle sportliku tegevuse abil ka tervislikke eluviise. Üleriigiline katusorganisatsioon ühendab 11 matkaklubi. Eesti Matkaliit on ka Euroopa Rändurite Assotsatsooni ja Eesti Olümpiakomitee (www.eok.ee) liige.

Kristjan Kruus, EML pressisekretär, tel: 51 270 11
Levo Tohva, EML president, tel: 51 498 22